Парафімоз (від грец. Πᾰρά і φῑμός - «намордник»; відомі також «народні» назви «зашморг», «іспанська комірець») - патологічний стан, що полягає в обмеженні головки статевого члена кільцем звуженої крайньої плоті, що змістилася за головку. Парафімоз є можливим ускладненням фімозу (вродженого або набутого). Дана патологія веде до розвитку застійних явищ в голівці статевого члена, аж до її некрозу, в зв'язку з чим вимагає термінового лікування

Розвитку парафимоза найчастіше передує наявний фімоз. Звужена крайня плоті може зміститися за головку при статевих зносинах або мастурбації. Розвиток парафімозу можливо також в результаті будь-яких лікарських маніпуляцій на статевому члені, що вимагають «відкриття» головки на довгий час (наприклад, катетеризація сечового міхура або цистоскопія); при цьому можливий розвиток набряку крайньої ... Читати далі »

Переглядів: 539 | Додав: admin | Дата: 2019-03-07 | Коментарі (0)



Доброякісна гіперплазія передміхурової залози (ДГПЗ), яка раніше називалася аденома простати, розвивається із залозистого епітелію або стромального компонента простати.

При цьому в простаті утворюється маленький вузлик (або вузлики), який росте і поступово здавлює сечовипускальний канал. Внаслідок такого стискання виникає порушення сечовипускання. ДГПЗ має доброякісне зростання, тобто не дає метастазів. Це докорінно відрізняє ДГПЗ від раку передміхурової залози. Основним орієнтиром початку злоякісного переродження передміхурової залози є рівень ПСА.

За статистикою, половина чоловіків старше 40-50 років звертаються до лікаря з приводу ДГПЗ. У рідкісних випадках доброякісна гіперплазія передміхурової залози розвивається у чоловіків більш молодого віку. Зі збільшенням віку чоловіків ризик захворювання значно збільшується. Вважається, що з часом вона розвивається у 85% чоловіків. У 15-20% чоловіків похилого т ... Читати далі »

Переглядів: 771 | Додав: admin | Дата: 2019-03-07 | Коментарі (0)

Дивертикул сечового міхура - мішкоподібні випинання стінки сечового міхура. Вроджені дивертикули зазвичай поодинокі, розташовуються на задньобоковій стінці, з'єднуються з основною порожниною міхура довгою шиєю. Придбані часто мають множинний характер.

Вроджений ( «істинний») дивертикул сечового міхура є аномалією розвитку. Його стінка складається з тих же шарів, що і сечовий міхур.
Набутий дивертикул ( «помилковий») розвивається при підвищенні тиску в сечовому міхурі на тлі захворювань, що супроводжуються утрудненням спорожнення сечового міхура - інфравезикальною обструкцією. При цьому на тлі високого тиску в сечовому міхурі спочатку розвивається гіпертрофія м'язової стінки. Однак з часом компенсаторні можливості вичерпуються і слідом за гіпертрофією розвивається атрофія. Пошкоджені м'язові волокна розходяться, а слизова оболонка випинається назовні. Відмінною особливістю набутого дивертикула є відсу ... Читати далі »

Переглядів: 352 | Додав: admin | Дата: 2019-03-07 | Коментарі (0)

Фімоз (др.-греч.φῑμός «намордник») - неможливість оголення голівки статевого члену  внаслідок  вузькості крайньої плоті. Тільки у 4% новонароджених хлопчиків крайня плоть настільки рухома, щоб повністю можна було відкрити голівку пеніса. У віці 6 місяців головка статевого члена відкривається у 20% хлопчиків, а у віці 3 років крайня плоть добре зміщується і дозволяє оголити головку пеніса у 90% хлопчиків. Тому дітям до 3 років не рекомендується виконувати обрізання у зв'язку з неможливістю оголення голівки статевого члена (фімозом). Виняток становлять випадки вираженого запалення головки пеніса (баланіт), а також утрудненого сечовипускання і виникають у зв'язку з цим ускладнень, коли операція рекомендується в будь-якому віці.

Основний симптом - неможливість виведення головки статевого члену. Скарги можуть бути відсутні, однак при вираженому фімозі з'являються скарги ... Читати далі »

Переглядів: 595 | Додав: admin | Дата: 2019-03-07 | Коментарі (0)

Чоловіче безпліддя - це нездатність чоловіка запліднити жінку.

Причиною чоловічого безпліддя можуть бути:

1) еякуляторного розлади, в тому числі відсутність еякуляту, ретроградна еякуляція, яка виникає внаслідок порушеною іннервації сечо-статевих органів, інші.

2) Сексуальні розлади (еректильна дисфункція)

3) Анатомічні зміни в будові статевих органів чоловіки (гіпоспадія - коли зовнішній отвір сечовипускального каналу відкривається не в головці статевого члена, а біля кореня мошонки, в результаті чого сперма не потрапляє в піхву жінки. Іншим варіантом анатомічного безпліддя є непрохідність або природжена відсутність сім'явиносних проток . Непрохідність найчастіше пов'язана із запальним процесом в чоловічому статевому тракті, іноді є результатом скупчення густого секрету (при генетичне захворювання му овісцідоз або фіброкістоз) або наслідком оперативного лікування, наприклад перетину насіннєвихканальців з метою чоловічої контрацепції.

... Читати далі »

Переглядів: 401 | Додав: admin | Дата: 2019-03-07 | Коментарі (0)

1 2 »